EPBD direktyva

Klimato politikos reikšmė didėja ne tik Europoje bet ir visame pasaulyje.

EPBD direktyva (2002/91/EC Europos Parlamento ir Europos Tarybos direktyva), kuri nustato svarbius energetinio naudingumo rodiklius pastatuose, buvo pasirašyta 2002 m. Gruodžio 16 d. Pagrindinis direktyvos tikslas yra mažinti energijos suvartojimą didinant pastatų energetinį naudingumą. Direktyva taip pat numato, kad Europos Sąjungos valstybės narės iki 2020 m. turi 20% sumažinti anglies dvideginio išskyrimą į aplinką ir tokiu būdu padidinti atsinaujinančios energijos šaltinių kiekį energetiniame balanse.

schatten

EPBD direktyvos nuostatos

2010 m. Gegužės 18 d. Europos Parlamente buvo priimta EPBD direktyvos pataisa, kuri apibrėžia išsamias energijos taupymo nuostatas. Šios nuostatos numato, kad dėmesys turi būti sutelktas į esamų pastatų modernizaciją ir į reikalavimus naujos statybos pastatams, kuriems, atsižvelgiant į jų energetinį naudingumą, nuo 2020 m bus taikomas “energijos suvartojimo artimo nuliui” apibrėžimas.

Direktyvos nuostatos taikomos visiems naujos statybos ir renovuojamiems pastatams (jei renovacijos išlaidos siekia 25% pastato vertės arba renovuojama pastato dalis sudaro  daugiau nei 25% pastato ploto), kurių bendras plotas yra didesnis nei 50 m2. Šių nuostatų tikslas yra padidinti minimalius energetinio naudingumo reikalavimus atitinkančių pastatų skaičių, sumažinti energijos sąnaudas ir anglies dvideginio išskyrimą į aplinką

Taigi, pagal EPBD nuostatas taip pat privaloma naudoti energetiškai efektyvias langų sistemas tiek privačiuose, tiek ir komerciniuose pastatuose. Visi pastatų savininkai, kurie planuoja investuoti į savo langų atnaujinimą, privalės naudoti aukšto energetinio efektyvumo langų sistemų sudedamąsias dalis – langų rėmus ir stiklus.

Tuo pačiu EPBD nuostatose teigiama, kad didinant pastatų energetinį efektyvumą būtina atsižvelgti ne tik į vietines klimato sąlygas, bet ir į pastato vidinės aplinkos kokybę ir ekonominį naudingumą. Renovacijos metu naudojamos technologijos jokiu būdu negali kirstis su pagrindiniais reikalavimais pastatui – saugumu, ergonomiškumu ir funkcionalumu.

schatten

schatten
fachbetriebsuche schatten kontaktinė forma schatten
Member of the Deceuninck Group
© Inoutic