Trigubo stiklo langai

Trigubo stiklo langų montavimas pasyviuose namuose jau seniai yra norma. Tradicinio tipo nauji arba renovuojami pastatai taip pat gali pasinaudoti trigubo stiklo langų teikiama nauda, o šių namų savininkai turėtų gerai apsvarstyti šių langų privalumus prieš nuspręsdami kokius langus įsigyti. Trigubo stiklo langai pasižymi šiomis savybėmis:

  • Išskirtinė šilumos izoliacija: Ug siekia 0.4 W/m2K
  • Sumažėjusios išlaidos šildymui
  • Optimizuota saulės energijos išeiga
  • Aukštas natūralios šviesos pralaidumas
  • Vizualiai beveik nesiskiria nuo dvigubo stiklo langų

 

schatten

Energijos ir pinigų taupymas

Seni, viengubo stiklo langai yra iš dalies atsakingi už aukštas šildymo sąskaitas. Šiuolaikinių langų šilumos izoliacija yra daug geresnė nei tų, kurie buvo pagaminti seniau. Štai Jums geras palyginimas: viengubo stiklo langų, pagamintų XX amžiaus 9-ojo dešimtmečio pradžioje, šilumos laidumo koeficientas siekė apytiksliai 6 W/m2K. Šiandien, įgyvendinus naujus energijos taupymo standartus, šilumos laidumo koeficientas - Uw negali būti didesnis nei 1,3 W/m2K. Netolimoje ateityje svarstoma dar labiau griežtinti privalomą šilumos laidumo koeficientą, kuris, patvirtinus naujus standartus, turėtų būti - Uw ≤ 0.95 W/m2K. Tai yra vienintelis būdas sumažinti išlaidas šildymui ir energijos sunaudojimą. Papildoma investicija į trigubo stiklo langus yra nedidelė palyginus su daug mažesnėmis sąskaitomis už šildymą.

Sumažėjusios išlaidos šildymui kaip pavyzdį naudojant Eforte langų sistemas.

Eforte standartinis tipas
Uf (Rėmas) 0,95 W / m2K
Ug (Trigubo stiklo paketai) 0,6 W / m2K
Uw (langas) 0,8 W / m2K (Pasyvaus namo standartas)
Sutaupyta 1120 litrų šildymo kuro per metus
Sutaupyta per 1 metus     784 Eurų
Sumažintas CO2 išskyrimas į aplinką 2240 kg per metus

Skaičiavimo pavyzdys lygina išlaidų šildymui pokytį keičiant senus langus naujais (senų langų Uw vertė = 2.8 W / m2K, o išmatavimai standartiniai - 1.23 m x 1.48 m). Šildymo kainų pokyčio apskaičiavimo pagrindas: šildymo kainos – 0.7 Eurai už litrą, o langų plotas – 50 m2

Aukščiau esantis pavyzdys buvo apskaičiuotas pasinaudojant mūsų energijos taupymo skaičiuokle.

schatten

Geresnė gyvenimo kokybė

Visi žinome tą jausmą, kai prasidėjus šaltąjam sezonui, stovėdami prie lango jaučiame šalto oro srautą. Trigubo stiklo langai turi reikšmingą poveikį ne tik oro srautui, bet ir paviršiaus temperatūrai.

schatten

Šiluminis komfortas naudojant trigubo stiklo langus

Trigubo stiklo langai pasižymi aukštais izoliaciniais parametrais, todėl jie garantuoja mažus šilumos nuostolius ir užtikrina maksimalų šiluminį komfortą. Tarpai tarp trigubo stiklo paketų yra užpildyti intertinėmis dujomis, kurioms būdingas žemas šilumos laidumas. Tai reiškia, kad tik labai maža šilumos dalis gali prasiskverbti iki išorinio stiklo paketo iš kurio ji gali patekti į lauką. Todėl vidinių stiklo paketų temperatūra yra palyginus aukšta.

Vokietijoje mieste Rosenheime įsikūręs institutas (IFT) atliko tyrimą, kurio metu dvigubo stiklo langai buvo palyginti su trigubo stiklo langais, esant lauko temperatūrai -10 0C o kambario temperatūra +20 0C. Rezultatai parodė, kad skirtumas tarp dvigubo stiklo ir trigubo stiklo langų buvo beveik 9 laipsniai. Dvigubo stiklo langų vidinio stiklo paketo temperatūra siekė +9,5 0C, kai tuo tarpu triguo stiklo langų vidinio stiklo paketo temperatūra siekė +17.7 0C.

Daugiau informacijos šia tema rasite mūsų informacinėje skiltyje apie pasyvaus namo langus arba internete adresu www.ift-rosenheim.de.

schatten
fachbetriebsuche schatten kontaktinė forma schatten
Member of the Deceuninck Group
© Inoutic