Langai ir vėdinimas

Gyvenamosios patalpos vėdinimas yra labai svarbus pastatuose su aukšta šilumos izoliacija. Kokybiškai įrengta ir puikiai veikianti vėdinimo sistema užtikrins malonią atmosferą ir tinkamą kambarių klimatą ir tuo pat metu padės apsaugoti pastatą nuo nepageidaujamos žalos.

Tinkamas vėdinimas būtinas dėl šių priežasčių:

  • Apsaugo nuo pelėsių
  • Pašalina blogus kvapus
  • Įneša gaivaus oro, kuris būtinas mūsų gerai savijautai
  • Apsaugo nuo drėgmės pastate
  • Sumažina šilumos nuostolius ir tokiu būdu išlaidas šildymui.
schatten

Patalpų vėdinimas

Langų vėdinimo sistemos yra lengviausias ir greičiausias būdas vėdinti kambarį, reguliuoti drėgmę patalpoje ir sumažinti pelėsių augimo riziką. Kambarį vėdinti galima trimis skirtingais būdais:

Fensterlüftung Wohnraumlüftung Spaltlüftung Fensterlüftung Wohnraumlüftung Stoßlüftung

Fensterlüftung Wohnraumlüftung Querlüftung

Atlektu langu
Atidarytu langu
Atidarytu langu ir durimis

Atlektas langas / Remiantis šiandieniniais šilumos izoliacijos standartais, kambarių (ypač žiemos metu ir esant didesnei drėgmei) vėdinimas šiuo būdu nerekomenduotinas, kadangi atlenktas langas labai greitai atšąla ir atsiranda pavojus susidaryti vandens kondensacijai, kuri skatina pelėsio augimą.

Atidarytas langas / Langai plačiai atveriami trumpam laiko tarpui (4-10 minučių). Tai labai greitai išvėdina patalpą, o šilumos nuostoliai yra minimalūs.

atidarytas langas ir durys / Šis kambario vėdinimo būdas yra pats efektyviausias. Langai ir durys turi būti atidaromi norint sukurti oro trauką, kurios metu per kelias minutes šviežias oras išstumia visą patalpoje esantį orą lauk.

schatten
fachbetriebsuche schatten kontaktinė forma schatten
Member of the Deceuninck Group
© Inoutic