Vėdinimas remiantis PN-EN 14351-1+A1:2010 standartu

Vėdinimas yra viena iš 23 langų savybių, kuri įvardinama PN-EN 14.351-1 + A1: 2010 standarte. Šiuo standartu turėtų remtis langų gamintojai, kurie savo langų konstrukcijose naudoja papildomą oro tiekimo įrangą. Atsižvelgiant į didelę languose integruotų vėdinimo sistemų įvairovę, šis standartas nenustato jokių klasių ar reikalavimų palikdamas gamintojams pasirinkimo laisvę, kaip deklaruoti šias savybes turinčius langus, atsižvelgiant į langų su konkrečia vėdinimo sistema testavimo rezultatus.

schatten

Reikalavimai vėdinimui

Tinkama vėdinimo sistema turėtų tiekti šviežią orą į kambarį ir virtuvę, kur yra išoriniai langai, tai pat pašalinti panaudoto oro perteklių iš virtuvės, vonios kambario, atskiro tualeto, papildomo kambario be langų (sandėlys, drabužinė), kambario, kuris daugiau nei dvejomis durimis yra atskirtas nuo kitų patalpų, kambario, esančio viršutiniame daugiaaukščio pastato aukšte arba daugiaaukščio pastato, kuriame gyvena daug šeimų.

 

schatten

Keturi vėdinimo lygiai

Remiantis PN-EN 14.351-1 + A1: 2010 standartu, langai ir balkono durys privalo turėti 4 lygių oro pralaidumą priklausomai nuo visiško oro pralaidumo vertės ir lango paviršiaus arba sąlyčio linijos ilgio santykio.

Kiekvienam konkrečiam lygiui standartas numato oro pralaidumo limitus, prieš tai atlikus tyrimą, esant skirtingam oro kiekiui ir išmatavus slėgį, kuris atitinka  100 Pa (10daPa). Atsižvelgiant į šią klasifikaciją galima teigti, kad kuo aukštesnis oro pralaidumo lygis, kuris buvo nustatytas tyrimo metu ir deklaruotas gamintojo, tuo sandaresnis langas.


schatten

Papildoma vėdinimo įranga

Pageidaujantiems didesnės pasirinkimo laisvės, rekomenduojame naudotis atskirai montuojamais įrenginiais  - profesionaliais ventiliatoriais, kurie per nurodytą laiko tarpą į patalpą įleidžia iš anksto nustatytą oro srauto kiekį. Oro srautas vėdinimo sistemoje gali būti reguliuojamas automatiniu arba rankiniu būdu.

Automatinė oro tiekimo įranga reguliuoja oro srauto kiekį atsižvelgiant į:

  • Vidinio ir išorinio slėgio skirtumus (Slėginis).
  • Lauko temperatūrą.
  • Drėgmę patalpoje (jautrumą drėgmei).

Lenkiškas standartas PN-83/B-03430 kartu su 2000 m. vasario 8 d., atliktu pakeitimu Az - 3  apie oro tiekimą iš lauko į vidų skelbia, kad šviežio oro tiekimas į gyvenamuosius kambarius ir virtuvę  privalo būti numatytas atsižvelgiant į langų infiltracijos koeficientą -  „a“. Jei langams būdingas infiltracijos koeficientas - „a“ yra mažesnis nei 0,3 m3/(mhdaPa2 / 3), tuomet vėdinimo angos su reguliuojamu atidarymo laipsniu turi būti montuojamos:

  • viršutinėje lango dalyje (ant lango rėmo, ant lango rėmo varčios, tarp rėmo varčios ir viršutinio stiklo krašto)
  • lango angoje (tarp sąramos ir viršutinio rėmo krašto, išoriniame žaliuzių korpuse) arba
  • išorinėje pertvaroje virš lango.

Oro srautas, tekantis per visiškai atvirą oro tiekimo įrangą, esant 10 Pa oro  slėgio skirtumui abiejose pusėse, privalo būti  šiose ribose:

  • nuo 20 iki 50 m3/h, jei naudojamas gravitacinis vėdinimas,
  • nuo 15 iki 30 m3/h, jei naudojamas mechanini ištraukiamasis vėdinimas.

Oro srautas, tekantis per oro tiekimo įrangą, kurios srauto ribojimo sklendės yra visiškai uždaroje padėtyje, privalo būti nuo 20 iki 30% ribose, kai elementas yra visiškai atidarytas.

schatten
fachbetriebsuche schatten kontaktinė forma schatten
Member of the Deceuninck Group
© Inoutic